ďťż
Mount Power Szerokość robocza Poznaniaka "2.7" z lat 70tych Index ana pig Prawo jazdy ile ciągną
 

Szerokość robocza Poznaniaka "2.7" z lat 70tych

Witam,
chciałem się zabrać za poszerzanie poznaniaka "2.7" z 78roku. Ojciec wział miarke i co??? wielkie halo - szerokosc robocza - od lejka do lejka to całe 2.42 :P dołózmy mu jeszcze po 5cm do nastepnego przejazdu to wychodzi nam cale 2.5m.
Owe 2.7m to jest szerokosc od zewnetrznej czesci koła do zewnetrznej. ale jajo - a my ciagle myslelismy ze on ma 2.7, teraz juz wiem czemu mi sciezki nie wyszły!!!
Jak to jest u was - mozecie zmierzyc dokładnie takie siewniki?

Pozdrawiam i z góry dziękuję
YacentYfaktycznie jajo jak nic
trzeba będzie przy najbliższej okazji zmierzyć

2.7m to jest szerokość robocza a natomiast te 2.45m to jest szerokość siewu.

Wiec aby poszerzyć tego poznaniaka to nie taka łatwa sprawa.

W sumie o tych szerokościach to tez dowiedziałem sie wczoraj!! Ja na uczelni robiłem próbę kręcono i mierzyliśmy siewnik

to co sie dzieje z tymi 25cm?
po 5cm na strone to jestem zrozumiec ze idzie na sklad z nastepnym przejazdem, wtedy bedziemy mieli odstep do rządków 10cm, ale zostaje nam jeszcze 15cm, jak juz pisałem niezłe jajo,
wychodzi na to ze takim poznaniakiem 2.7 zeby założyć scieżki na 15m to co 6 przejazd zamykamy tylko lejki na srodku i mamy ok?a może te 2,7 metra to jest przy maksyalnie rozstawionych redlicach ??

"to se ne da", one juz sa ustawione raczej na swoje maximum - a poza tym jak chcialbys w starym poznaniaku dac skrajna redlice na wysokosci polowy kola?

yacenty skrajne redlice można zamontować w poznaniaku. Jak już wcześniej pisałem przykręca się je do ostatniej redlicy w siewniku. Wyprofilowane są w taki sposób że stopka idzie za kołem siewnika i te 2,7 jest realne ;) Jak jest potrzeba to mogę wrzucić jakąś foteczke.

w sumie to poprosze ale i tak juz jestem raczej zdecydowany na nowy siewnik, znaczy sie nie funkiel nowke ale inny niz ten co mam, mysle o FIONIE EURO SR

ja miałem szerokość wysiewu około 2,70 ale wiem że ojciec tam już cos kiedys przestawiał ^_^ a teraz mam go poszerzonego do 3m ;)