ďťż
Mount Power Nieśność kur. Jaką macie nieśność kur. Index ana pig Prawo jazdy ile ciągną
 

Nieśność kur. Jaką macie nieśność kur.

Jaką macie nieśność kur. I jakie rasy kur niosek macie.Nie wiem jaką mam rasę kur (zwyczajne czerwone i białe) ale na 40 stukach dziennie mam 30-35 jaj. Co prawda tylko ja we wiosce mam tak niosne kury.

20kur(chyba)-dziennie okolo 12 jaj :P

U mnie różnie kura niesie średni 0,65 jajka na dzień. Skad kupujecie kury.moja babcia ma 2 kury i codziennie ma 3 jajka :D .

Nie możliwe kura nie zniesie około 2 jajek dziennie może kogut się niesie. :lol:

Podobnie jak @quercus - też jest 40 kur i w szczycie zbiera się koło 35 jaj. Planuje zwiększenie obsady na ten rok - hmm o 25 % :D

Narazie przeprowadzam negocjacje z babcią...

kogut daje jedno od siebie :P .


U mnie różnie kura niesie średni 0,65 jajka na dzień. Skad kupujecie kury.

Ja z babcią mam taki układ. Ona kupuje nioski (młode) a ja se nasadzam 2-3 kury po 16 jaj (zawsze sie jeszcze 1 nasadzi gdzieś w stodole). Te kury co są kupowane to ci dokładnie nie powiem. A jak brojlerki to z fermy takie już opierzone.

Od którego tygodnia życia kury znosa jajka??? Ile macie jajek na tydzień z jednej kury??? A opłaca się hodować kury???

Ja teraz obecnie mam 75 kur niosek dziennie zbieram coś około 60 jajek niestety muszę wymienić 10% stada kur ponieważ te kury są wyniesione i planuje zwiększyć hodowlę do 90 sztuk kur niosek, dominujące kolory moich kur to czerwony biały i jarząbaty. W zeszłym roku zakupiłem z dziadkiem inkubator przydomowy na 20 jaj kurzych ale można do niego włożyć 15 jaj kaczych, 10 gęsich i 32 przepiórcze narazie próbowałem tylko jajka kurze :)

norbi10495 sprzedajesz gdzieś te jajka ? Jak tak to gdzie i po ile ( jeśli można wiedzieć ) ?

U nas niesność wynosi około 85-95% czyli od 200 kur jest dziennie około 170-190 jaj.

Ja mam coś około 20 kur zwykłych i 13 kur liliputek takich małych które znoszą mi jajka codziennie jajek mam tak około 13-15 dziennie mało ale połowa to stare kury już nie niosą jajek. Mam też 10 kurek kupiłem dopiero mają 5 tygodni mam też nasadzone 2 kury więc zobaczymy co wyniknie :)

Po ile sprzedajecie jajka i czy jest na tym jakiś zarobek

Na rynku sprzedajemy po 60gr za sztukę.

Jak po 60 groszy to można wyjść na swoje paszy minimalnym stadzie. Bo jak za mniejsze pieniądze jajka idą to za to trzeba mieć większe stado w ramach opłacalności :)

W naszym gospodarstwie niosą się słabo ostatni kupowaliśmy małe nioski ale już jedna zdechła i w dodatku są bardzo dzikie babcia ma takie małe rajskie kury i one bardzo dobrze się niosą.

My trzymamy tak dla siebie i mamy teraz jakieś 12 niosek "karmazyny" i tak na dzień to nawet kiedyś 15 jajek było :)

I znowu fałsz kura drodzy hodowcy kur nie może znieść dziennie więcej niż 1 JAJO zapamiętajcie proszę :lol: :lol: :lol: No ewentualnie jak się ''wczoraj'' nie zbierało to wtedy powstaje takie złudzenie :lol: :lol: :lol:

Ja mam stadko około 40 kurek i codziennie około 25 jajek więc by się zgadzało jak piszecie że nieśność kurek to około 0.65 jajka na dzień. Myślę żeby w przyszłym sezonie powiększyć nieco stadko. Myślę że na jajka byłby zbyt a poza tym nieoceniony jest obornik kurzy ;) Jak myślicie ile metrów kw. trzeba mieć kurnik by chować około 60 kurek. Oczywiście moje kurki wytracają dużo pomiotu grzebiąc na polach i podwórku :P

A ja mam 16 zielononóżek i zbieram 3 jaja na dzień. Może ktos doradzi, co zrobić, żeby się lepiej niosły?

Ta rasa kur i tak nie charakteryzuje się wysoką nieśnością, ale musisz im wzbogacić paszę i witaminy i białko. Do tego sztuczne przedłużenie dnia, czyli zapalaj im światło na kilka godzin.


Ja mam stadko około 40 kurek i codziennie około 25 jajek więc by się zgadzało jak piszecie że nieśność kurek to około 0.65 jajka na dzień. Myślę żeby w przyszłym sezonie powiększyć nieco stadko. Myślę że na jajka byłby zbyt a poza tym nieoceniony jest obornik kurzy ;) Jak myślicie ile metrów kw. trzeba mieć kurnik by chować około 60 kurek. Oczywiście moje kurki wytracają dużo pomiotu grzebiąc na polach i podwórku :P
Byś musiał zobaczyć w internecie na przepisy dot. stężenia kur na metr kwadratowy ale tak na swoje doświadczenie to myślę ze ok. 20 metrów kwadratowych

Hmm mniej więcej kurnik mam o powierzchni 18m kwadratowych. A kurek mam jednak wiele więcej niż zakładałem. Te które były młode teraz ba dobre się rozszalały i póki co rekord to 42 jajka przy około 70 kurkach. Gdzieś wyczytałem że 4 kury na metr kwadratowy to odpowiednia ilość. Ale myślę że jeszcze około 20-30 by spokojnie bez wielkiego ścisku by się zmieściło ;) Ewentualne przybudówki nie wchodzą w grę ponieważ budynek był dawno budowany i posiada strych na którym jest zboże.
Jedynym wyjściem byłaby budowa kurnika o powierzchni 50-60 metrów kwadratowych ale wiadomo że to są już koszty i zwiększona ilość jaj na które trzeba znaleźć nabywców.

U mnie 28 kur (zwykłe), średnio jakieś 15-18 jaj na dzień.

Moje 90 sztuk zielononóżek + 12 zwykłych znosi na dobę 50-65 jaj

Na 1 m kwadratowym może być max 4-5 sztuk + minimum 15cm grzędy

A powiedzcie ile przeciętna nioska zjada dziennie kilogramów paszy????????????

Zależy od tego w jakim systemie jest chowana, jakie rodzaje paszy dostaje, spożycie paszy w systemie klatkowym spada o około 10-15% , tak więc około 90-110 g dziennie (latem więcej)

Nie mówmy już o systemie klatkowym ponieważ on jest niezgodny z przepisami UE. Polscy hodowcy kur niosek zachowywali się jakby liczyli na drapane i kupowali swego czasu klatki od zachodnich sąsiadów którzy je wtedy likwidowali a teraz w Polsce też tak trzeba robić tylko problem jest ze zbytem :lol: